‌​

GÜMRÜK VE DIŞ TİCARET SORU BANKASI

Ürün Kodu : KTG08

100,00 TL

Gümrük ve Dış Ticaret Soru Bankası - Açıklamalı Çözümlü - 750 Sayfa ve 38 Ana Konuda Toplam 2100 Soru ve 5 Deneme Sınavı deneme testi- Gümrük ve Ticaret Müfettişleri Dayanışma Derneği - Ankara, Ocak 2018 Güncel - Hazırlayan;Gümrük ve Ticaret Başmüfettişleri- Haldun YAĞAN,Ayhan KIRDAR,Dr. Coşkun ŞENOL,Soner TUTAL,Adnan AKGÖZ,Bülent TUNA Gümrük ve dış ticaret çalışanları, dış ticaret erbabı ve gümrük müşavirlerine faydalı olacağına inandığımız bu eser temel başvuru kaynağı niteliğindedir. Gümrük ve Dış Ticaret Mevzuatı ile ilgili eğitimlerde ve sınavlarda faydalı olacağını düşündüğümüz kitabımızı bilgi ve ilginize sunarız. * Gümrük Müşavirliği , Gümrük Müşavir Yardımcılığı Sınavı , Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Görevde Yükselme Sınavlarına Hazırlık Kitabı

Güvenli Alışveriş

2018 GÜNCEL
Sınavlarına hazırlık amacı ile 750 sayfada ve 38 ana konuda 2100 soru ve 5 deneme sınavı
 

* Gümrük Müşavirliği
* Gümrük Müşavir Yardımcılığı Sınavı Hazırlık Kitabı
* Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Görevde Yükselme Sınavlarına Soru Bankası

Gümrük Müşavir Yardımcılığı Sınavı Hazırlık Eğitimi için tıklayınız

Gümrük Müşavir Yardımcılığı Sınavı İstanbul-Ankara kampı için tıklayınız

Gümrük Müşavirliği Sınavı Hazırlık Eğitimi için tıklayınız

Gümrük Müşavirliği Sınavı Hızlandırılmış İstanbul-Ankara kampı için tıklayınız


Gümrük ve Ticaret Başmüfettişleri Haldun YAĞAN, Ayhan KIRDAR, Dr. Coşkun ŞENOL, Soner TUTAL, Adnan AKGÖZ ve Bülent TUNA tarafından hazırlanan“Gümrük ve Dış Ticaret Soru Bankası” isimli eser Ocak 2018 tarihi itibariyle güncellenerek, yeni sorular eklenerek camiamızın hizmetine sunulmuştur.

Bu kitabımız mevzuat güncellemesi yapılmasının yanı sıra Bakanlığımız görevde yükselme sınav konuları da dikkate alınarak genişletilmiş ve 20 olan ana konu sayısı 38’e, soru sayısı 2000’in üzerine, deneme sınavı da 5’e çıkarılmıştır. Deneme sınavlarından bir tanesi şeflik sınavında çıkan konu ve soru dağılımı dikkate alınarak, diğeri ise gümrük muhafaza kısım amirliği sınavında çıkan konu ve soru dağılımı dikkate alınarak aslına uygun olarak hazırlanmıştır.

Ayrıca sizlerden gelen talep doğrultusunda daha önce beş şıklı olarak hazırlanan sorular sınav formatına uygun olarak dört şıkka indirilmiştir.

Konusunda uzman ve daha önce yapılmış birçok sınav sorularının hazırlanmasına da katkı sağlamış olan Gümrük ve Ticaret Müfettişlerince hazırlanmış olup; diğer yayınlarımız gibi önemli bir kaynak niteliğinde olan bu kitabımızın da siz değerli okurlarımız ile tüm gümrük camiasına faydalı olmasını dileriz.

İçindekiler


Bölüm 01 Gümrük Kanunu Ve Yönetmeliği İle İlgili Mevzuat       

Bölüm 02 Gümrük Kanununun Bazı Maddelerinin Uygulanması Hakkında Karar

Bölüm 03 Menşe Mevzuatı        

Bölüm 04 Tarife Mevzuatı          

Bölüm 05 Sair Gümrük Mevzuatı             

Bölüm 06 Kaçakçılık Mevzuatı   

Bölüm 07 İthalat Mevzuatı         

Bölüm 08 İhracat Mevzuatı        

Bölüm 09 Dahilde İşleme Rejimi Mevzuatı          

Bölüm 10 Hariçte İşleme Rejimi Mevzuatı           

Bölüm 11 İthalatta Haksız Rekabetin Önlenmesi Mevzuatı

Bölüm 12 İthalatta Gözetim Ve Korunma Önlemleri İle Kota İdaresi Ve Tarife Kontenjanı Mevzuatı

Bölüm 13 Diş Ticarette Teknik Düzenlemeler Mevzuatı 

Bölüm 14 İhracata Yönelik Devlet Yardımları İle Yatırımlarda Devlet Yardımları Mevzuatı

Bölüm 15 Serbest Bölgeler Mevzuatı     

Bölüm 16 Kambiyo Mevzuatı İle Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi Hakkında Mevzuat

Bölüm 17 Uluslararası Taşımacılık Mevzuatı       

Bölüm 18 Uluslararası Örgüt Ve Antlaşmalar      

Bölüm 19 Katma Değer Vergisi Ve Özel Tüketim Vergisi Mevzuatı

Bölüm 20 Devlet Memurları Kanunu      

Bölüm 21 640 Sayılı Gümrük Ve Ticaret Bakanlığının Teşkilat Ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname İle Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı Taşra Teşkilatı Çalışma Yönetmeliği

Bölüm 22 6183 Sayılı Amme Alacaklarının Tahsili Usulü Hakkında Kanun

Bölüm 23 4982 Sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu             

Bölüm 24 3628 Sayılı Mal Bildiriminde Bulunulması, Rüşvet Ve Yolsuzluklarla Mücadele Kanunu

Bölüm 25 6136 Sayılı Ateşli Silahlar Ve Bıçaklar İle Diğer Aletler Hakkında Kanun

Bölüm 26 2313 Sayılı Uyuşturucu Maddelerin Murakabesi Hakkında Kanun

Bölüm 27 2863 Sayılı Kültür Ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu

Bölüm 28 5271 Sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu             

Bölüm 29 5237 Sayılı Türk Ceza Kanunu

Bölüm 30 Adlî Kolluk Yönetmeliği            

Bölüm 31 Adlî Ve Önleme Aramaları Yönetmeliği            

Bölüm 32 Yakalama, Gözaltına Alma Ve İfade Alma Yönetmeliği

Bölüm 33 Kontrollü Teslimat Uygulaması Esas Ve Usulleri Hakkında Yönetmelik

Bölüm 34 Dış Hatlara Sefer Yapan Gemilere Giriş Ve Çıkışın Düzenlenmesi Hakkında Yönetmelik

Bölüm 35 Sivil Hava Meydanları, Limanlar Ve Sınır Kapılarında Güvenliğin Sağlanması, Görev Ve Hizmetlerin Yürütülmesi Hakkında Yönetmelik

Bölüm 36 Gümrük Genel Tebliği (Gümrük İşlemleri) Seri No: 9   

Bölüm 37 Türkiye Limanları Ve İskeleleri Arasında Deniz Taşıtlarıyla Yapılan Taşıma İle Yükleme Ve Boşaltmalarda Gümrük Gözetim Ve Kontrolü Usul Ve Esaslarına İlişkin Tebliğ

Bölüm 38 Gümrük Muhafaza Hizmetleri Yönergesi         

Deneme Sınavı 01           

Deneme Sınavı 02           

Deneme Sınavı 03           

Deneme Sınavı 04 / Şeflik           

Deneme Sınavı 05 / Kısım Amirliği
Alışveriş yapan müşterilerimiz aşağıdaki koşulları okumuş ve kabul etmiş sayılmaktadır.

Bu sayfada ifade edilen tüm koşullar GumrukKitap.com üzerinden yapılan alışverişler için geçerlidir.

Siparişiniz, girmiş olduğunuz teslimat adresine ya da tercih ettiğiniz mağazamıza gönderilecektir. Sitemiz üzerinden vereceğiniz siparişler Yurtiçi Kargo firması ile gönderilmektedir. Gönderileriniz, siparişiniz sistemimizde onaylandığında (kredi kartı güvenlik onayından geçen ya da banka havalesi şirket hesabımıza ulaşan alışverişler) ortalama 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. (Cumartesi ve Pazar günleri gönderim yoktur.)

Ürünleriniz kargo firmasına teslim edildiğinde firmamız tarafından gönderilecek mail ile siparişinizin kargo takip süreci ile ilgili bilgilendirileceksiniz. Siparişinizin kargo takibini üyelik girişi yaparak, siparişlerim bölümünden de takip edebilirsiniz.

İade ve değişimle ilgili detaylara aşağıdaki İADE-DEĞİŞİM KOŞULLARI sekmesinden ulaşabilirsiniz.

 

Alışveriş yapan müşterilerimiz aşağıdaki koşulları okumuş ve kabul etmiş sayılmaktadır.

Bu sayfada ifade edilen tüm koşullar Gumrukkitap.com üzerinden yapılan alışverişler için geçerlidir.

İlgili yasal mevzuat gereği satın aldığınız ürünleri hiçbir sebep göstermeksizin teslim almanızı takip eden 7 gün içerisinde iade edebilirsiniz. Müşteri memnuniyeti amacıyla Gumrukkitap.com üzerinden yapacağınız alışverişlerde bu süre sizin için 30 takvim gününe çıkarılmıştır. 7 ve 30 günlük sürelerdeki iade ve değişim talepleri aşağıdaki kurallara uygun alışverişlerde geçerlidir.

Kurallara aykırı talepler için Gumrukkitap.com tarafından işlem gerçekleştirilmeyecektir.

Gumrukkitap.com’ den yapılan alışverişlerinizde iade ve değişim taleplerinizi sadece Gumrukkitap.com üzerinden iletebilirsiniz. Bu ürünler için KTG Eğitim merkezinden iade ve değişim talep edilememektedir. Benzer şekilde KTG Eğitim merkezinden yapılan alışverişlerde iade ve değişim talepleriniz mağazalar tarafından yönetilmektedir. Mağazalardan alınmış ürünler için Gumrukkitap.com’da iade ve değişim talebi gerçekleştirilememektedir.

Cayma hakkı ya da ürünü satın almaktan vazgeçme, ürün beden/renk değişimi talepleri ya da defo/kusur gibi KTG Eğitim’den kaynaklı durumlarda geri gönderim kargo ücretleri; Yurtiçi Kargo tercih edilirse firmamıza, diğer kargo firmaları tercih edilirse müşterilerimize aittir. Bu durumlar dışında kalan tüm ihtimallerde geri gönderim kargo ücretleri müşteriye aittir.

Buradaki uyarılara rağmen Yurtiçi Kargo haricinde bir kargo firmasıyla yapılan gönderimlerde, para iadesi yapılırken kargo ücreti düşülerek kalan tutar müşteriye iade edilir.

Satın alınan ürünün kullanılmamış, tahrip edilmemiş, ürün paketli ise paketi hasar görmemiş, aksesuarı olan bir ürün ise aksesuarında eksik olmaksızın iade edilmiş ve tekrar satılabilir olması gerekmektedir.

Ürün ya da ürünlerin iade/değişim amacıyla firmamıza gönderilmesi sırasında adınıza kesilmiş faturanın 2 nüshasının da ürün ile birlikte geri gönderilmesi zorunludur. Faturası gönderilmeyen ürünün iadesi veya değişimi kesinlikle gerçekleştirilmez.

Ürün için yukarıda belirtilen koşullar dahilinde iade işlemi başlatılıp, iadesi tarafımıza ulaştıktan sonra gelen ürünün şartlara uygunluğu kontrol edilecektir. Kontrol sonrasında uygun bulunan iadeler için yapılan ödemenin şekline sadık kalınarak iade işlemi 3 iş günü içerisinde gerçekleştirilir. Kredi kartı ile yapılan ödemelerde ürün bedeli, bankanıza bağlı olarak 3-10 iş günü içerisinde hesabınıza yansır. Burada oluşabilecek olası gecikmeler tamamen bankanızın çalışma şekline bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Üründen kaynaklanan bir kusur, defo ya da malzeme hatasından dolayı yapacağınız iade ve değişim taleplerinde ilgili yasal mevzuat şartları geçerlidir. Üründeki bu tip üretim hatalarının tespiti için ürünün incelenmesinin ardından müşteriye bilgi verilecektir.

Tüm ürünler kontrolden geçirilerek kargoya teslim edilmektedir. Ancak olası hataların önüne geçmek amaçlı siparişleriniz kargo firması tarafından teslim edilirken mutlaka kargo görevlisinin yanında paketi açarak, üründe/pakette hasar olup olmadığını kontrol ediniz. Hasar olması durumunda ürünü teslim almayınız ve kargo görevlisinden tutanak tutmasını isteyiniz.

Bu şartlara uygun iade ve değişim taleplerinizde ürün ya da ürünleri firmamıza ulaştırmak için aşağıdaki kargo firması ve adresi kullanınız.

İADE VE DEĞİŞİM ADRESİ

Yukarıdaki şartlarda kargo ücretinin KTG Eğitim’e ait olduğu durumlarda gönderim için lütfen Yurtiçi Kargo’yu tercih ediniz. Kargo ücretinin müşteriye ait olduğu durumlarda müşterinin tercih edeceği bir kargo firması kullanılabilir.

 

PAYLAŞ

7/24 İletişim Hattı