‌​

GÜMRÜK MÜŞAVİRİ KALEMİNDEN GÜMRÜK VE DIŞ TİCARET HAKKINDA HERŞEY

Ürün Kodu : KTG22

33,80 TL 40,00 TL

Bu kitap; Uluslararası ticaret yapan firmaların; “Satınalma”, “Dış Ticaret” ve “Uluslararası Satış ve Pazarlama”, Gümrük Müşavirliği firmalarının; ithalat ve ihracat, Uluslararası denizyolu, havayolu ve karayolu taşımacılığı yapan firmaların; ithalat, ihracat ve operasyon departmanlarında sürdürenler ile Üniversitelerin; ilgili bölümlerinde okuyan ve gelecekte Uluslararası Satış, Pazarlama, Satınalma, Dış Ticaret uzmanı veya Gümrük Müşaviri olmak isteyen öğrenciler hazırlanmıştır. Hazırlayan :Gümrük Müşaviri Recep ESNEMEZ

Güvenli Alışveriş

GÜMRÜK MÜŞAVİRİ KALEMİNDEN GÜMRÜK VE DIŞ TİCARET HAKKINDA HER ŞEY
Hazırlayan : Gümrük Müşaviri Recep ESNEMEZ 

Bu kitap; Uluslararası ticaret yapan firmaların; “Satınalma”, “Dış Ticaret” ve “Uluslararası Satış ve Pazarlama”, Gümrük Müşavirliği firmalarının; ithalat ve ihracat, Uluslararası denizyolu, havayolu ve karayolu taşımacılığı yapan firmaların; ithalat, ihracat ve operasyon departmanlarında sürdürenler ile Üniversitelerin; ilgili bölümlerinde okuyan ve gelecekte Uluslararası Satış, Pazarlama, Satınalma, Dış Ticaret uzmanı veya Gümrük Müşaviri olmak isteyen öğrenciler hazırlanmıştır.

         Tedarik zincirinin tüm aşamalarının yer aldığı bu kitap iş hayatınıza %100 değer katacaktır.

         Deniz, hava ve karayolu ithalat ve ihracat işlemlerinin A’dan Z’ye dış ticaret ve gümrükleme süreci,

         İthalatta gümrük ve KDV matrahına giren unsurlar.

         Konteyner ve karayolu yük araçları tip ve ölçüleri.

         İthalatta Tareks uygunluk belgesi alım süreci (CE- TSE) 

         İthalatta zirai karantina uygunluk belgesi alım süreci

         Gıda ve gıda ile temas eden ürünlerin ithalat süreci,

         Numune eşya ithali,

         Değeri 30 Euro’yu geçmeyen eşyanın ithal işlemleri

         Yurtdışı internet sitelerinden değeri 1500 Euro’yu geçmeyen eşyanın gerçek kişiler tarafından ithali,

         Kişisel eşya ithali,

         Antrepo beyanı, Antrepodan devir işlemleri,

         Geçici depolama yerlerinden devir işlemleri,

         Kimyevi madde ithalat işlemlerinde beyannamenin laboratuvara sevki ve laboratuvar tahlil süreci,

         Geri gelen ihraç eşyasının ithalat işlemleri.

         Dahilde işleme ve dahilde işlemede ikincil işlem görmüş ürünlerin ithalat beyanı ve gümrükleme süreci,

         Geçici ithalat eşyasının serbest dolaşıma giriş işlemleri,

         İhracat ve yolcu beraberi ihracat işlemlerinde E-fatura
Kullanılmış eşya ithalat süreci.

         Yatırım Teşvik destekleri ve ithalat süreci.

         Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikası ve Onaylanmış Kişi Statü Belgesi

         Serbest bölgeler

         Daha bir çok konu…..

Gümrük Müşavir Yardımcılığı Sınavı Hazırlık Eğitimi için tıklayınız

Gümrük Müşavir Yardımcılığı Sınavı İstanbul-Ankara kampı için tıklayınız

Gümrük Müşavirliği Sınavı Hazırlık Eğitimi için tıklayınız

Gümrük Müşavirliği Sınavı Hızlandırılmış İstanbul-Ankara kampı için tıklayınız

Gümrük Müşavirliği Sınavı Geçmiş Yıllara ait Soruların Analizi için tıklayınız

Gümrük Müşavir Yardımcılığı Sınavı Geçmiş Yıllara ait Soruların Analizi için tıklayınız

ISBN

6058233805

Baskı Sayısı

1. Baskı

Dil

TÜRKÇE

Sayfa Sayısı

280

Cilt Tipi

Karton Kapak

Kağıt Cinsi

Kitap Kağıdı

Boyut

15 x 21 cm

Alışveriş yapan müşterilerimiz aşağıdaki koşulları okumuş ve kabul etmiş sayılmaktadır.

Bu sayfada ifade edilen tüm koşullar GumrukKitap.com üzerinden yapılan alışverişler için geçerlidir.

Siparişiniz, girmiş olduğunuz teslimat adresine ya da tercih ettiğiniz mağazamıza gönderilecektir. Sitemiz üzerinden vereceğiniz siparişler Yurtiçi Kargo firması ile gönderilmektedir. Gönderileriniz, siparişiniz sistemimizde onaylandığında (kredi kartı güvenlik onayından geçen ya da banka havalesi şirket hesabımıza ulaşan alışverişler) ortalama 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. (Cumartesi ve Pazar günleri gönderim yoktur.)

Ürünleriniz kargo firmasına teslim edildiğinde firmamız tarafından gönderilecek mail ile siparişinizin kargo takip süreci ile ilgili bilgilendirileceksiniz. Siparişinizin kargo takibini üyelik girişi yaparak, siparişlerim bölümünden de takip edebilirsiniz.

İade ve değişimle ilgili detaylara aşağıdaki İADE-DEĞİŞİM KOŞULLARI sekmesinden ulaşabilirsiniz.

 

Alışveriş yapan müşterilerimiz aşağıdaki koşulları okumuş ve kabul etmiş sayılmaktadır.

Bu sayfada ifade edilen tüm koşullar Gumrukkitap.com üzerinden yapılan alışverişler için geçerlidir.

İlgili yasal mevzuat gereği satın aldığınız ürünleri hiçbir sebep göstermeksizin teslim almanızı takip eden 7 gün içerisinde iade edebilirsiniz. Müşteri memnuniyeti amacıyla Gumrukkitap.com üzerinden yapacağınız alışverişlerde bu süre sizin için 30 takvim gününe çıkarılmıştır. 7 ve 30 günlük sürelerdeki iade ve değişim talepleri aşağıdaki kurallara uygun alışverişlerde geçerlidir.

Kurallara aykırı talepler için Gumrukkitap.com tarafından işlem gerçekleştirilmeyecektir.

Gumrukkitap.com’ den yapılan alışverişlerinizde iade ve değişim taleplerinizi sadece Gumrukkitap.com üzerinden iletebilirsiniz. Bu ürünler için KTG Eğitim merkezinden iade ve değişim talep edilememektedir. Benzer şekilde KTG Eğitim merkezinden yapılan alışverişlerde iade ve değişim talepleriniz mağazalar tarafından yönetilmektedir. Mağazalardan alınmış ürünler için Gumrukkitap.com’da iade ve değişim talebi gerçekleştirilememektedir.

Cayma hakkı ya da ürünü satın almaktan vazgeçme, ürün beden/renk değişimi talepleri ya da defo/kusur gibi KTG Eğitim’den kaynaklı durumlarda geri gönderim kargo ücretleri; Yurtiçi Kargo tercih edilirse firmamıza, diğer kargo firmaları tercih edilirse müşterilerimize aittir. Bu durumlar dışında kalan tüm ihtimallerde geri gönderim kargo ücretleri müşteriye aittir.

Buradaki uyarılara rağmen Yurtiçi Kargo haricinde bir kargo firmasıyla yapılan gönderimlerde, para iadesi yapılırken kargo ücreti düşülerek kalan tutar müşteriye iade edilir.

Satın alınan ürünün kullanılmamış, tahrip edilmemiş, ürün paketli ise paketi hasar görmemiş, aksesuarı olan bir ürün ise aksesuarında eksik olmaksızın iade edilmiş ve tekrar satılabilir olması gerekmektedir.

Ürün ya da ürünlerin iade/değişim amacıyla firmamıza gönderilmesi sırasında adınıza kesilmiş faturanın 2 nüshasının da ürün ile birlikte geri gönderilmesi zorunludur. Faturası gönderilmeyen ürünün iadesi veya değişimi kesinlikle gerçekleştirilmez.

Ürün için yukarıda belirtilen koşullar dahilinde iade işlemi başlatılıp, iadesi tarafımıza ulaştıktan sonra gelen ürünün şartlara uygunluğu kontrol edilecektir. Kontrol sonrasında uygun bulunan iadeler için yapılan ödemenin şekline sadık kalınarak iade işlemi 3 iş günü içerisinde gerçekleştirilir. Kredi kartı ile yapılan ödemelerde ürün bedeli, bankanıza bağlı olarak 3-10 iş günü içerisinde hesabınıza yansır. Burada oluşabilecek olası gecikmeler tamamen bankanızın çalışma şekline bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Üründen kaynaklanan bir kusur, defo ya da malzeme hatasından dolayı yapacağınız iade ve değişim taleplerinde ilgili yasal mevzuat şartları geçerlidir. Üründeki bu tip üretim hatalarının tespiti için ürünün incelenmesinin ardından müşteriye bilgi verilecektir.

Tüm ürünler kontrolden geçirilerek kargoya teslim edilmektedir. Ancak olası hataların önüne geçmek amaçlı siparişleriniz kargo firması tarafından teslim edilirken mutlaka kargo görevlisinin yanında paketi açarak, üründe/pakette hasar olup olmadığını kontrol ediniz. Hasar olması durumunda ürünü teslim almayınız ve kargo görevlisinden tutanak tutmasını isteyiniz.

Bu şartlara uygun iade ve değişim taleplerinizde ürün ya da ürünleri firmamıza ulaştırmak için aşağıdaki kargo firması ve adresi kullanınız.

İADE VE DEĞİŞİM ADRESİ

Yukarıdaki şartlarda kargo ücretinin KTG Eğitim’e ait olduğu durumlarda gönderim için lütfen Yurtiçi Kargo’yu tercih ediniz. Kargo ücretinin müşteriye ait olduğu durumlarda müşterinin tercih edeceği bir kargo firması kullanılabilir.

 

PAYLAŞ

7/24 İletişim Hattı